Letecké služby Hradec Králové a.s.

Počasí Hradec Králové - Slunečno.cz

 

OSH - Open Skies for Handicapped 2013

 

Letecké služby Hradec Králové, a.s. budou pořádat dne 22.6.2013 již šestý ročník akce „OPEN SKIES FOR HANDICAPPED“ na letišti Hradec Králové. Smyslem uvedené akce je umožnit našim postiženým spoluobčanům zážitek z vyhlídkového letu. Akce samotná je celodenní s doprovodným programem i pro ostatní veřejnost. Vstup pro všechny návštěvníky akce je zcela zdarma. Nad akcí převzal, jako i v minulých letech, záštitu ministr obrany ČR. V průběhu předešlých pěti ročníků si tohoto ojedinělého zážitku mohlo užít téměř 15 000 účastníků z celé republiky. Pro 3 300 postižených a jejich doprovod jsme dokázali zabezpečit vyhlídkové lety především díky technické podpoře ze strany armády České republiky a finanční podpoře ze strany sponzorů. Akce má velký ohlas a v současné době už můžeme mluvit, že i svoji tradici. Je ale nutné konstatovat, že bez pomoci ostatních bychom akci v takovém rozsahu nedokázali uskutečnit.

Nadále pokračujeme v zabezpečení OSH formou dobrovolných příspěvků od sponzorů, které budou použity výhradně ke krytí nákladů spojených s touto akcí.

V případě, že budete chtít tuto charitativní akci podpořit ať již finančně, nebo službou neváhejte kontaktovat níže uvedené osoby.

Jako přihláška slouží formulář Souhlas s letem, který je nutné mít potvrzený od lékaře. Pak ho oskenujte a zašlete na emailovou adresu: bergmanova@agenturaarte.cz, pokud nemáte možnost skenování, zašlete poštou na Marta Bergmanová, Olešnice 27, 517 36, okres Rychnov nad Kněžnou (poštu prosím neposílat doporučeně)

Pokud chcete přihlásit větší skupinu zájemců (např. sdružení, ústav aj.) stačí napsat seznam zájemců pod sebe, s datem nar. nebo rodným číslem, popř. druhem postižení. Dole pod tímto seznamem osob stačí jedno potvrzení ošetřujícího lékaře, že výše uvedení jsou schopni letu.

Pokud se někdo chce účastnit akce a nechce letět, není problém, stačí to jen uvést v mailu. Důležitou informací je i počet doprovodů!

Pro zájemce o vyhlídkový let ze strany postižených se je nutnost prokázat průkazem ZTP a souhlasem k letu (možno stáhnout na konci této stránky). Nelze však zaručit, že se proletí všichni účastníci, ačkoli splní zadané podmínky (je to v závislosti na počtu letadel a počasí).Oceníme ohleduplnost a proto vás prosíme, aby v případě potřeby asistence letěl jen doprovod, který je nezbytně nutný a neblokoval tak místa těm, pro která jsou prvotně určena.

Jinak jsou zváni všichni a věříme, že se budete dobře bavit!

Dokumentace, videa a fotografie z minulých ročníků této akce naleznete na http://www.lshk.cz/cs/letiste/akce1/

Kontakt pro podrobnější informace:

Ing. Tomáš Kvítek (+420 733 546 039) tomas.kvitek@lshk.cz

Bc. Marta Bergmanová bergmanova@agenturaarte.cz

 

http://www.vozka.org/

 

 

K přečtení uvedených dokumentů potřebujete program Acrobat Reader.
Pokud ho nemáte nainstalovaný, můžete jeho bezplatnou verzi stáhnout zde.

Jak se chovat k postiženým
Leták OSH 2013
Příjezdové cesty
Prostor akce
Prostor akce
Mapka pro odlet z Kbel
OSH
OSH
OSH
OSH
OSH